Werbel marszowy to idealny instrument dla każdego, początkującego muzyka. Instrument ten może należeć do zestawu perkusyjnego, lub istnieć odrębnie, jako osobny sprzęt. Czy warto nauczyć się na nim grać? Co wcześniej należałoby o nim wiedzieć? Zapraszam poniżej.

Instrument perkusyjny

Werbel marszowy to instrument perkusyjny należący do grupy membranofonów. Zazwyczaj używany jet w muzyce symfonicznej, klasycznej oraz rozrywkowej. Do charakterystycznych jego elementów należą niewątpliwie sprężyny rezonujące, dzięki którym, instrument ten wydobywa z siebie charakterystyczny efekt szumu.

Jaki werbel marszowy wybrać na początek?

werbel marszowy tama

Perkusja to obecnie jeden z instrumentów, na których uczą się grać coraz chętniej młodzi ludzi z całej Polski. Tym samym werbel marszowy jest jak najbardziej odpowiednią „maszyną”, by początkujący muzyk mógł sprawdzić siebie i swoje zamiłowanie do tego typu sprzętu. Chcąc kupić werbel należy wcześniej zapoznać się z asortymentem dostępnym na rynku. I tak np. w DrumCenter sklepie stacjonarnym oraz internetowym można znaleźć klasyczne werble o średnicy około
14 cali i głębokości 5,5 cala. Dla bardziej zaawansowanych, dostępne są werble głębokie o głębokości od 6 cali do około 8 cali. Profesjonalni muzycy najczęściej stawiają na werble o nazwie: „Piccolo”, które posiadają głębokość od 3 do 4 cali.