Masz już dość blichtru komercyjnych polskich rapowych produkcji, ze słabymi tekstami i powtarzalnymi podkładami? Szukasz świeżego spojrzenia na otaczający nas świat, płynącego w rytm świetnego bitu? Sprawdź produkcje i płyty Łony i Webbera.

Początki Łony i Webbera na polskiej scenie rap

Łona to raper ze Szczecina, który wydał swój debiutancki album „Koniec żartów” w 2001 roku, na którym znalazł się świetny singiel „Rozmowa”. W 2004 roku Łona i Webber wydali swoje długo oczekiwane drugie wydawnictwo pt. „Nic dziwnego”. Na płycie znalazły się dwa single wraz z klipami, a były to „Rozmowy z cutem” i „Nie ufajcie Jarząbkowi”. Album był wybrany na rapową produkcję roku, w plebiscycie portalu Rapgra.

Pracę na swoim trzecim albumem „Absurd i Nonsens”, Łona i Webber rozpoczęli pod koniec 2006 roku. Wydana ostatecznie w 2007 roku płyta poprzedzona była singlem „Miej wątpliwość”. Jednym z większych sukcesów składu było wydanie w 2011 roku albumu „Cztery i pół”, który zdobył nową rzeszę słuchaczy.

Niebanalny styl Łony i Webbera

Teksty Adama Zielińskiego, bo tak naprawdę nazywa się Łona, są pełne inteligentnego humoru i trafnych metafor. Świetnie komentuje w nich pełne absurdów, codzienne życie. Doskonale potrafi je wpleść w bity Webbera. Wpływ na warsztat Łony ma bez wątpienia jego prawnicze wykształcenie.

W swojej twórczości Łona i Webber realizują oryginalne pomysły dotyczące stylu i ekspresji w rapowaniu. W utworze „Rozmowa” tekst oparty jest na rozmowie telefonicznej z Bogiem (interpretacja utworu była jednym z tematów na maturze) a w utwór „Rozmowa z cutem” oparty jest o skrecze i sample z piosenek innych artystów. Duet wykorzystał też rapowanie bez polskich znaków. Łona i Weber poruszyli tu temat pomijania w konwersacjach internetowych prawego klawisza alt.