Urodzony w Toruniu Dominik Włodzimierz Czajka-Groot w wieku trzech lat wyemigrował z Polski. Pomimo dorastania w Holandii nie zapomniał o polskich korzeniach i związał się z obiema kulturami. Gdy w wieku osiemnastu lat rozpoczął karierę muzyczną obrał pseudonim Mr Polska i rozpoczął swą dwujęzyczną karierę.

Dwujęzyczny raper Mr. Polska

Czajka-Groot tworzy w wielu urtach muzycznych od rapu po dubstep, electro i grime. Pierwszą solową EP De Preparation wydał po Holendersku w 2007 roku. Rozpędu swej karierze nadał po ukończeniu college’u w 2011 roku współpracując z niderlandzkim zespołem Nouveau Riche oraz licznymi polskimi gwiazdami sceny rapu. Występował m.in. z Bedoesem, Malikiem Montaną, Kizem i Abel de Jongiem. Za swoją twórczość zdobywa nagrody w obu krajach, w Holandii zdobył tytuł Rookie of the Year 2010 w Finale Wielkiej Nagrody Niderlandów, zaś w Polsce tytuł człowieka roku 2011 polsko-holenderskiej fundacji Polonus.

Cenione albumy Mr. Polska

Raper Mr. Polska jest dość ceniony na rynku niderlandzkim o czym świadczą sukcesy sprzedażowe wszystkich jego albumów solowych. Mr Polska wydał kilka albumów w języku holenderskim z czego pierwszy z nich Waardevolle gezelligheid znalazł się w 2012 na 30 miejscu holenderskiej top 100, a drugi album $NOLLER okrył się złotem. Ostatni wydany tym razem na Polski rynek album Bajki Na Dobranoc, również notuje coraz większą liczbę odsłuchań zarówno w Holandii jak i w naszym kraju. Powodzenie odnoszą nie tylko albumy Mr. Polska, ale również jego single. Wydany w 2016 Teske de Schepper, obejrzano w serwisie YouTube oraz innych serwisach ponad 13 milionów razy.