Kaz Bałagane to jeden z najbardziej renomowanych raperów na polskiej scenie muzycznej. Jest on znany nie tylko ze sporego doświadczenia, ale również z dużej liczby popularnych numerów, które przyniosły mu olbrzymi szacunek wśród fanów hip-hopu. 

Z jakich piosenek znany jest Kaz Bałagane?

Kaz Bałagane to typowy przedstawiciel oldschoolowego hip-hopu. W swoich utworach stawia na tradycję i przywiązanie do takich wartości, jak bliscy i rodzina. Jego numery są w większości przypadków dość agresywne, ale równocześnie wyróżniają się niezłą rytmicznością. Jedną z najpopularniejszych piosenek w repertuarze artysty jest „Moonrock”, który wydał wraz ze Szpakiem. Popularność Kaza Bałagane rozpoczęła się jednak od utworu „Trendsetter”, kiedy to po raz pierwszy przebił się na dobre na mainstreamową scenę. Bardzo mocno doceniana jest także jego piosenka „Z Wami”, którą nagrał ze Szpakiem oraz Kizem. Z biegiem lat styl muzyczny Kaza Bałagane nieznacznie się zmienił, ale nadal posiada on oddaną widownię. 

Kaz Bałagane – współpraca z undergroundowymi twórcami

Kaz Bałagane chętnie kolaboruje nie tylko z topowymi artystami w naszym kraju, ale również z rapową młodzieżą, która dopiero przebije się na wielkie sceny. Jedną z głośniejszych współprac Kaza Bałagane w ostatnim czasie była ta z Assterem. Doświadczony artysta dograł się do jego piosenki „Od siebie”, która była jednym z elementów płyty „Mowa węży”. Kaz Bałagane miał okazję współpracować także z Yung Adiszem. Wspólnie nagrali oni piosenkę „Dołek”. Sam artysta podkreśla, że chętnie wspiera początkujących twórców, ponieważ wspomina, jak samemu piął się na muzyczne wyżyny.