Patryk Boberek o pseudonimie artystycznym „Bober” to polski raper, znany z nietuzinkowych tekstów. Jest także autorem tekstów piosenek freestylowych, które dały mu sławę. Bober ma na swoim koncie single cieszące się ogromną popularnością, a także trzy albumy, które bez reszty pochłaniają jego fanów.

Bober – rapowy artysta dużego formatu

Polski raper Bober w Queshop, jest znany ze współpracy z artystami wielkiego formatu, między innymi Smolastym, Sobelem, White 2115 oraz Białasem. Artysta wydał swój debiutancki krążek w 2019 roku tytułując go „Narcyz”. Znajdują się na nim takie utwory jak: „Gdzie ona jest?”, „Wiesz jak jest” czy „Witam 2k19”, które przyniosły mu sławę. Artysta rok później, po ukazaniu się swojego debiutanckiego albumu wydał singiel pod tytułem Płyta Dekady 2 z Filipkiem. By chwilę później móc pokazać światu swój drugi album pod tytułem „Poradnik sukcesu”. W odstępie kolejnego roku ukazał się jego trzeci album studyjny uwielbiany przez fanów pod tytułem „Przemyślany album”, w którym autor nie odchodzi od rapowej formy, stosując znane dla niego gry słowne, które są okraszone specyficznym humorem. Na krążku można znaleźć takie utwory jak: „O co w tym chodzi?” , „Obraziłem się na hip hop”, „Niewesoła kompania” czy „Bałagan”.

Ironiczne gry słowne

Bober to raper, któremu nie obca jest ironia, a także specyficzne podejście do świata, które przelewa na papier oraz ubiera w gry słowne, dodając swoiste brzmienia, dzięki czemu udaje mu się tworzyć przemyślane kawałki, charakterystyczne dla siebie samego. Dzięki czemu uzyskuje coraz większe grono swoich odbiorców pochłoniętych w postdubstepowych klimatach.