Club2020 to wyjątkowy album, zrzeszający największe gwiazdy polskiego hip-hopu. We flagowym projekcie 2020 label udział wzięli m.in. Taco Hemingway, PRO8L3M, OKI, Otsochodzi, Young Igi, CatchUp, Young Leosia, Gruby Mielzky, Dwa Sławy, Łajzol, schafter, DZIARMA, Avi, Margaret, HAŁASTRA, Kukon, Miły ATZ, Szczyl oraz Pers.

Owocem wspólnej sesji nagraniowej w Trójmieście stała się różnorodna i wielowymiarowa płyta, ukazująca pełen przekrój stylistyczny współczesnego rapu. Od przebojowych singli i klubowych bangerów; poprzez klasycznie hiphopowe cyphery; aż po wielowątkowe, refleksyjne i nie dające się zamknąć w ramach jednej konwencji utwory. A to wszystko w duchu zaskakujących artystycznych wymian i kooperacji, gdzie na każdym kroku spotykają się twórcy reprezentujący odmienne nurty oraz style muzyczne.

Kreatywna kooperacja artystyczna

Club2020 https://queshop.pl/cd/club2020 nie tylko przyniósł ze sobą zestawienie najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego rapu, ale także stał się platformą dla kreatywnej kooperacji artystycznej. Współpraca różnorodnych osobowości muzycznych zaowocowała wyjątkowymi utworami, które wykraczają poza konwencje i oczekiwania fanów. To nie tylko album, ale i manifestacja artystycznej wolności oraz eksperymentowania z brzmieniami i tekstami.

Premiera i promocja

Oficjalna data premiery club2020 to 10 marca 2020. Płytę promowały m.in. takie single jak “Malibu Barbie’, “Przypływ’, “No weź’ czy “CYPHER2022′, a także kilkuodcinkowy vlog, dokumentujący zakulisowe działania artystów na scenie oraz w studiach nagraniowych. Dzięki starannie zaplanowanej strategii promocyjnej album zyskał uznanie zarówno wśród fanów, jak i krytyków muzycznych, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń w polskim rapie w roku 2020.

Club2020 to nie tylko zbiór piosenek, ale także fenomen, który odzwierciedla bogactwo i różnorodność polskiej sceny hip-hopowej. Przekraczając granice gatunkowe i stylistyczne, album ten stanowi punkt odniesienia dla przyszłych pokoleń artystów, inspirując ich do poszukiwań własnego muzycznego wyrazu i eksperymentowania z nowymi formami wyrazu. To prawdziwe arcydzieło, które zapisało się w historii polskiej muzyki jako ikona współczesnego rapu.