Lil Pump to jedna z najciekawszych postaci na globalnej scenie rapowej. Raper ma za sobą hitowy utwór „Gucci gang,” który zdobył na samym YouTube ponad miliard wyświetleń oraz został sklasyfikowany rekordowo na 3 miejscu prestiżowej listy Billboard Hot 100. Na uwagę zasługują też zasięgi rapera – jego konto na Instagramie śledzi ponad 15 milionów osób, a kanał na YouTube subskrybuje ponad 17 milionów.

Raper Lil Pump – skąd się wziął?

Raper tak naprawdę nazywa się Gazzy Garcia i urodził się 17 sierpnia 2000 w Miami. Lil to bardzo kontrowersyjna postać, choć wydaje się, że był taki od zawsze, ponieważ nastoletni Gazzy był często wyrzucany ze szkół okręgowych czy nawet liceum, głównie za liczne bójki i podżeganie do nich.

Swoją karierę muzyczną zaczął na platformie SoundCloud, po tym, jak kuzyn poznał go z amerykańskim raperem o pseudonimie Smokepurpp. Single młodego rapera od samego początku uzyskiwały wyniki na poziomie kilku milionów wyświetleń, a przełom nastąpił w 2017 roku za sprawą singli „D Rose” i „Boss,” które zebrały łącznie 70 milionów wyświetleń, co dało raperowi sławę i zainteresowanie największych światowych wytwórni muzycznych.

Płyty Lil Pumpa

Raper wydał do tej pory dwie płyty dostępne tutaj. Pierwszą z nich jest album zatytułowany „Lil Pump,” który został wydany w 2017 roku nakładem wytwórni Tha Lights Global oraz Warner Bros. Records i uzyskał status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych. Drugi album zatytułowany Harverd Dropout został wydany przez tę samą wytwórnię w 2019 roku i do tej pory nie uzyskał żadnego prestiżowego statusu sprzedaży.