Popularność Fukaja rozpoczęła się po charytatywnym streamie Maty, kolejny przełom w karierze młodego artysty miał miejsce po otrzymaniu nominacji w hot 16 Quebonafide. Obecnie ma on sporo grono słuchaczy, które ciągle rośnie, na co wpłynęła w dużej mierze współpraca Fukaja z Charliem Monclerem.

Czy wiesz, kim jest Fukaj?

Fukaj to pseudonim artysty Aleksandra Wasiluka, który dorastał w Szczecinie, o czym nierzadko wspomina w swoich piosenkach. Karierę muzyczną rozpoczął stosunkowo niedawno, bo w roku 2019, zaskoczył wszystkim swoją płytą Preludium. Okazuje się, że pomysł na nią pojawił się w głowie Fukaja już w gimnazjum, przygotowanie wszystkiego i dopięcie na ostatni guzik zajęło mu sporo czasu. Płyta została dobrze dopracowana, stała się dla młodego twórcy najważniejszym krążkiem. Przy tworzeniu nie było żadnych ograniczeń, Fukaj postawić przede wszystkim na oryginalność, chciał wydać coś unikalnego.

Co mają do zaoferowania słuchaczom Fukaj Charlie Moncler?

Fukaj i Charlie Moncler poznali się na kolonii, szybko się zaprzyjaźnili i wpadli na pomysł o połączeniu sił, stworzeniu czegoś razem. Panowie często ze sobą współpracują. Wierni fani zawsze niecierpliwie czekają, co ciekawego stworzą kolejnym razem, czym zaskoczą. Płyta Preludium powstawała już od momentu poznania się z Charliem, następnie nastąpiła premiera krążka Chaos. Można wyczuć nostalgię, smutek, taki właśnie klimat panuje w utworach, ale jest także duma, nutka miłości i chęć odniesienia sukcesu. Warto przekonać się osobiście, co powstało w wyniku współpracy obu panów, przesłuchać od początku do końca wszystkie piosenki.