Początki każdego młodego artysty bywają skomplikowane. Zdobycie rozgłosu nie zawsze okazuje się względnie prostym procesem. Niektórzy muszą czekać wiele lat na zdobycie sławy oraz prestiżu. Jednakże, jednym z ważniejszym czynników wpływających na odniesienie sukcesu jest niepowtarzalny styl.

Mac Miller, a dokładniej Malcolm James McCormick od zawsze pragnął być znanym muzykiem. Amerykański raper już od najmłodszych lat kształcił się muzycznie. Początkowo, Miller był częścią grupy The Ill Spoken, którą stworzył z innym raperem. Dalsza kariera nabierała coraz szybszego tempa wraz z pierwszymi wydanymi płytami.

Pierwszym ze znaczących sukcesów Mac Millera była trasa koncertowa, podczas której sprzedały się wszystkie bilety wstępu. Wraz z biegiem lat, amerykański raper zyskał olbrzymią sławę oraz szacunek w świecie muzycznym. We wszystkie swoje wydane płyty Mac Miller angażował się całym sobą, dlatego też wielu znanych artystów dążyło do współpracy z młodym raperem. Zdobycie olbrzymiej sławy negatywnie wpłynęło na zdrowie psychiczne Millera, przez co coraz częściej uciekał w świat narkotyków. Uzależnienie wspomnianego muzyka doprowadziło go ostatecznie do przedawkowania oraz śmierci w 2018 roku.