Decydując się na samodzielne złożenie zestawu perkusyjnego można bardzo wiele zyskać. Należy jednak wiedzieć ja się do tego zabrać. Konstruując zestaw samemu można przede wszystkim wiele zaoszczędzić – i być może przeznaczyć zaoszczędzoną kwotę na kolejne części zestawu – można tez dostosować perkusję w pełni do swoich potrzeb.

Zestaw minimalistyczny dobrej jakości – jak zaoszczędzić

Przede wszystkim należy pamiętać że nie wszystkie części zestawu są tak samo ważne i nie wszystkie muszą być dobrej jakości. Zainwestować warto w trzy rzeczy – pedał do stopy, membrany i perkusyjne talerze od DrumCenter.pl Pedał do stopy dobrej jakości pozwala uderzać o wiele precyzyjniej i robi bardzo dużą różnicę. Muzyczne talerze to kolejna rzecz, w przypadku której jakość ma znaczenie. Brzmienie blach dobrej jakości jest wielokrotnie lepsze niż brzmienie talerzy perkusyjnych bardzo tanich. Ostatnią z naprawdę istotnych w zestawie rzeczy są membrany. Jakość membran o wiele bardziej decyduje o brzmieniu bębnów, niż same ich korpusy. Rzeczami, które natomiast warto sobie podarować i kupić jak najtaniej, są: wszystkie statywy i korpusy bębnów – stanowiące większość elementów zestawu.

Zestaw nieco rozszerzony – jak niskim kosztem uzyskać wysoką jakość

Elementem, w który warto dodatkowo zainwestować jest statyw do hi-hatu. Dobrej jakości mechanizm poruszania tymi najbardziej podstawowymi blachami, daje możliwość bardziej precyzyjnej gry.