Muzyka rap określana jest często jako wyjątkowo mroczny i agresywny gatunek muzyczny. Nie da się jednak ukryć, że jest również przesiąknięta innymi emocjami i nie rozumie jej tylko ten, co w życiu niewiele przeszedł. Tak przynajmniej uważają fani między innymi rapera Szpaka.

Raper Szpaku – o kim mowa?

Naprawdę nazywa się Mateusz Szpakowski i pochodzi z Morąga. Urodził się 6 stycznia 1994 roku i tym samym jest jeszcze dość młodym twórcą, który jednak zwrócił już uwagę swoimi dobrej jakości tekstami oraz stosowaniem nieszablonowych rozwiązań. Grono jego fanów nieustannie rośnie, a single ciszą się wysoką ilością odsłon w Internecie już w zaledwie kilka dni po premierze.

Jeśli chodzi o jego dorobek muzyczny, to wydał przede wszystkim płytę „Atypowy” za pośrednictwem wytwórni B.O.R. Records, która jest również jego płytowym debiutem, a następnie już przy pomocy własnej wytwórni GUGU album pod nazwą „Dzieci duchy”. Płyta Szpaka Różowa Pantera jest najnowszą muzyczną publikacją (znajdziesz ją wśród płyt Szpaka w sklepie Preorder).

„Różowa Pantera”, czyli nowa płyta Szpaka

Wydana w styczniu tego roku doczekała się już wielu recenzji, w tym także bardzo pochlebnych. To, na co zwracają uwagę przede wszystkim fani jego muzyki, to dobre teksty oraz brak monotematyczności, co między innymi zarzuca się innym polskim raperom. Sam raper Szpaku uważa, że robi sobie „z rapu jajka” i tym samym nie boi się nietypowych i odważnych rozwiązań zarówno w przypadku teksów jak i samej melorecytacji. I za to właśnie przede wszystkim cenią go fani tego rodzaju muzyki.