Chcesz zacząć grać na perkusji, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Oczywiście podstawą będzie posiadanie sprzętu – nie ma znaczenia czy perkusja będzie pożyczona czy kupiona, ważne aby mieć na czym regularnie ćwiczyć. Oczywiście minie sporo czasu zanim z perkusji wypłyną poprawne dźwięki, ale nauka zawsze wymaga nieco poświęcenia i determinacji. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie dobrego nauczyciela-perkusisty, który przekaże podstawy gry i na pewno przyspieszy naukę.

  1. Pamiętaj o metronomie! Od samego początku nauki należy zaopatrzyć się w metronom, czyli narzędzie pozwalające na utrzymywanie prawidłowego rytmu utworu. Pozwala na wyrobienie pozytywnych nawyków w trakcie gry. Może to być profesjonalny metronom, ale równie dobrze na sam początek można używać aplikacji na smartfona lub komputer.
  2. Ułożenie rąk i poprawne trzymanie pałeczek – warto sprawdzić w Internecie, jak trzymać prawidłowo pałeczki lub poradzić się w tej sprawie kogoś, kto gra. Wyrabianie takich nawyków już na samym początku nauki jest niezwykle ważne.
  3. Obowiązkowo poznaj nuty – zanim zaczniesz naukę w praktyce, musisz poznać nuty na perkusję. Nie są one trudne w zapamiętaniu, jednak bez ich znajomości nie będziesz umiał zagrać żadnego utworu, nie będziesz umiał odczytywać również materiałów edukacyjnych.
  4. Bądź cierpliwy – pamiętaj, że nauka gry na perkusji wcale nie jest prosta, będzie wymagać od Ciebie czasu i poświęcenia, dlatego cierpliwie ćwicz i czekaj na efekty.

Kiedy już opanujemy podstawy, warto pomyśleć o profesjonalnym sprzęcie. Można upatrzyć sobie wcześniej jakąś perkusję w sklepie online która nam odpowiada, nie ma jednak znaczenia czy odwiedzisz stacjonarny sklep czy zdecydujesz się na zakupy online. Obie opcje będą dobre, chociaż zakupy w sieci dają większą wygodę, oszczędność czasu i oczywiście dostawę prosto do domu. Pamiętaj jedynie, że zakup perkusji zawsze powinien być decyzją przemyślaną, w końcu będzie to instrument, który ma służyć do gry, dawania dobrej zabawy i często wielogodzinnych ćwiczeń.