Wybierając perkusję elektroniczną warto wziąć pod uwagę kilka jej cech. Przede wszystkim należy ocenić na jaki wydatek możemy sobie pozwolić. Ceny perkusji są bowiem rożne.

Cechy różnych perkusji elektronicznych

W zależności od modelu perkusji i jej ceny można znaleźć instrument bardziej rozbudowany, np. dający duże możliwości modułu brzmieniowy, ego, jak i np. dobrej jakości pady. W zależności od możliwości finansowych można kupić różne modele.

Wiele osób wskazuje też, że zakupy warto zacząć od wyboru padów. Wiąże się to z faktem, że perkusja stanowi instrument przeznaczony do fizycznego uderzania pałką. Dlatego to własnie pady są tak ważne i należy zwrócić uwagę by był dobrej jakości. Ważną kwestią jest też dobre odbicie w stosunku do membrany instrumentu akustycznego. Co istotne, powinno to iść w parze z wyciszeniem, a pady nie powinny być zbyt głośne.

Perkusja elektroniczna – szeroki zakres wyboru

Obecnie producenci oferują różnorodne modele z szeroką gamą technologii i materiałów do produkcji padów. Można znaleźć np. pady siatkowe lub plastikowe. Duże znaczenie podczas zakupów powinno się też zwrócić na moduł brzmieniowy, który może być bardzo rozbudowany. Wówczas cena też jest wyższa. Przy ograniczonym budżecie można, z kolei znaleźć nieco mniej rozbudowaną wersję. W praktyce, więc wiele zależy po prostu od tego ile chcemy i możemy wydać na zakup nowej perkusji elektronicznej.