Polska scena hip-hopowa rozwija się bardzo dynamicznie. Pojawiają się na niej coraz to nowsi artyści, który zdobywają uznanie odbiorców. Grupą docelową polskich raperów są przede wszystkim osoby młode, często młodzież szkolna i studenci. Nierzadko wśród ich fanów można jednak znaleźć również starszych odbiorców. W ciągu ostatnich dwóch dekad niektóre nazwiska i pseudonimy stały się bardzo znane fanom polskiego rapu. Przykładem może tutaj posłużyć polski raper ZBUKU.

Kilka informacji o artyście

ZBUKU pochodzi z Prudnika. Na początku swojej kariery dawał koncerty głównie dla lokalnej społeczności. Z czasem jednak został zauważony przez innych raperów obecnych w biznesie i zaczął coraz dynamiczniej rozkręcać swoją działalność. Wśród pierwszych albumów ZBUKU znalazły się takie, jak „Że życie ma sens”, czy „Życie szalonym życiem”. Artysta podejmował się również pracy z innymi raperami, z którymi nagrywał teledyski i w utworach których występował gościnnie. Lista artystów, z którymi współpracował, obejmuje takich raperów, jak Chada, Beszczel, Kajman, Donatan, czy Bonson.

Dyskografia rapera

Artysta nagrał kilka albumów, z których dwa zostały wymienione już we wcześniejszym paragrafie. Obecnie najnowszym albumem tego rapera jest „Wiem, co jest 5”, który pojawił się na rynku w maju 2020 roku. Zapowiadany jest jednak już kolejny album, który ma pojawić się na sklepowych półkach już w maju 2021. Płyty ZBUKU można znaleźć na stronach internetowych sklepów muzycznych oraz w sklepach stacjonarnych tego rodzaju. Alternatywnie można również kupić je za pośrednictwem serwisów aukcyjnych pokroju Allegro.