Świat rapu często nawiązuje do trudnej przeszłości twórców oraz do wszelkich doznanych problemów na drodze życia. Znani raperzy  decydują się na opowiedzenie swej historii poprzez swą twórczość. Takie podejście często jest pozytywnie odbierane oraz nagradzane.

Jedną z ciekawszych postaci muzycznych jest zdecydowanie Kendrick Lamar, a dokładniej Kendrick Lamar Duckworth. Wspomniany amerykański raper zapracował sobie na nieustającą passę sukcesów, dzięki czemu jego nazwisko jest obecnie każdemu znane. Płyty Lamara powstały w oparciu o jego indywidualny styl, który spodobał się ogromnej rzeszy fanów. Wraz z biegiem lat, Kendrick Lamar współpracował z wieloma znanymi artystami, dzięki czemu jego imię z dnia na dzień znaczyło coraz więcej. Pośród wspomnianych artystów widnieją nie tylko nazwiska powiązane ze światem rapu. Lamar podjął współpracę z muzykami takimi jak Taylor Swift czy też Maroon 5.   

Albumy Kendricka zachwyciły cały świat. Jednakże raper nie stracił na swej skromności wraz z rosnącą sławą. Amerykański muzyk pragnął zwrócić uwagę ludzi na istniejące problemy w świecie. Lamar dążył do uświadomienia społeczeństwa swą muzyką, przez co jego teksty zyskały tak duży szacunek pośród świata muzycznego.