Perkusja to instrument cieszący się ogromnym zainteresowaniem. Jest wykorzystywana w muzyce rockowej, metalowej, jazzowej. Dodaje utworom charakteru, kojarzy się z energią, żywiołem, odwagą. Jak rozpocząć grę na perkusji? Gdzie kupić zestaw perkusyjny na początek?

Pierwsza perkusja – jaki instrument wybrać?

Wybór pierwszej perkusji to spore wyzwanie. Najlepiej w tej kwestii zdać się na pomoc specjalisty. Profesjonalny sklep perkusyjny zatrudnia zwykle pracowników, którzy sami są perkusistami i potrafią doradzić odpowiedni dla indywidualnych potrzeb instrument.
Perkusja musi być dopasowana do wieku perkusisty (dostępne są wersje dla dorosłych i mniejsze, dla dzieci), umiejętności i możliwości finansowych. Doświadczony sprzedawca pomoże skompletować zestaw, który będzie idealny do nauki – niedrogi, ale solidny i przede wszystkim kompletny.

Gdzie kupić swoją pierwszą perkusję?

Jeśli chodzi o instrumenty, na zakupy najlepiej wybrać się do sklepu perkusyjnego. Profesjonalny punkt sprzedaży oferuję instrumenty renomowanych firm, wykonane z dbałością o jakość i detale.
Plusem sklepu perkusyjnego będzie także obsługa – muzykujący sprzedawca zna instrumenty różnych marek z własnego doświadczenia i potrafi dobrze doradzić. Pomoże nie tylko skompletować perkusję, ale także wybrać akcesoria perkusyjne, a w razie potrzeby – samouczki i podręczniki dla rozpoczynających przygodę z tym rockowym instrumentem.