Wiele osób ma w swoich zasobach kolekcję płyt winylowych. Musimy jednak mieć świadomość, że aby nasza kolekcja ulubionych płyt nie uległa zniszczeniu, to należy zadbać o to, aby odpowiednio przechowywać wszystkie elementy. Tylko znajomość tych kwestii pozwoli nam w odpowiedni sposób zadbać o płyty, aby w każdym momencie służyły świetnie i nawet za kilka lat prezentowały się tak samo dobrze. 

Co jest ważne w przechowywaniu płyt winylowych?

Musimy zadbać o to, aby miejsce na płyty winylowe znajdowało się daleko od promieni słonecznych. Chodzi tutaj nie tylko o same płyty, ale także o okładki, które na skutek promieni słonecznych, mogłyby blaknąć.

Nie możemy pozwolić także, aby nasze płyty winylowe https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/akcesoria/przechowywanie-257.html były narażone na działanie wilgoci, kiedy obawiamy się, że w miejscu, w którym będziemy przechowywać płyty, wilgotność powietrza jest zbyt duża, to warto zakupić odpowiedni pojemnik do przechowywania płyt. Dzięki temu te nie zniszczą się. 

Czy temperatura jest ważna, przechowując płyty winylowe?

Musimy wiedzieć, że nie tylko miejsce jest ważne, jeśli chodzi o samo przechowywanie płyt winylowych. Poza zadbaniem o takie kwestie, jak znalezienie zaciemnionego miejsca, gdzie nie padają promienie słoneczne, musimy także znaleźć obszar, gdzie nie będzie wyższej temperatury niż 30 stopni.

Warto także sprawdzić, czy temperatura nie jest zbyt niska, a najbezpieczniej jest przechowywać płyty winylowe w temperaturze pokojowej.

Musimy wiedzieć, że kiedy boimy się o stan naszych płyt, to warto zaopatrzyć się w specjalne pojemniki do przechowywania, jednak mimo tego nie warto wyciągać płyn z opakowań, w których zostały oryginalnie zapakowane płyty. Będą one bowiem zdecydowanie lepiej zabezpieczone i nie będziemy musieli obawiać się o żadne ich zniszczenia, co pozwoli na korzystanie z kolekcji nawet po kilku latach.