Jazda samochodem, niezależnie od jej długości przez wiele osób nie może obyć się bez słuchania ulubionej muzyki. Niestety, nie wszystkie auta są wyposażone w port USB, który daje możliwość włączenia tego, na co aktualnie ma się ochotę. W takim przypadku, warto zdecydować się na zakup transmitera samochodowego.

Czym jest transmiter?

Transmiter samochodowy jest niewielkim, łatwym w instalacji oraz obsłudze urządzeniem, który pozwoli na odtwarzanie dźwięku ze źródeł zewnętrznych. Za jego pomocą można odtwarzać dźwięki z telefonu, odtwarzacza MP3 oraz pendrive’a. Urządzenie wystarczy podpiąć pod gniazdo zapalniczki, w które wyposażony jest każdy samochód. Istnieją także urządzenia bezprzewodowe, które łączą się z radiem samochodowym za pomocą technologii Bluetooth. Po podłączeniu transmitera wystarczy ustawić taką samą częstotliwość FM na urządzeniu oraz w radiu w aucie (https://www.emanta.pl/car-audio). Urządzenie to daje wiele możliwości, a jedną z nich jest możliwość współpracy z kartami pamięci SD oraz microSD.

transmiter samochodowy

Pozostałe funkcjonalności urządzenia

Transmiter FM poza możliwością odtwarzania muzyki z praktycznie dowolnego źródła odznacza się szeregiem innych funkcjonalności. Do najważniejszych zaliczyć należy:

  • możliwość odbierania połączeń głosowych za pomocą trybu głośnomówiącego,
  • dzięki wyposażeniu w dodatkowe wejścia USB może służyć jako ładowarka,
  • daje możliwość podłączenia nawet dwóch urządzeń jednocześnie.

Zakup transmitera jest niewątpliwie tańszy niż nowego radia wyposażonego w funkcję USB. Jego montaż jest szybszy i prostszy, dzięki czemu warto rozważyć jego zakup jeśli auto nie jest wyposażone w odpowiedni port.